Preskočiť na obsah
Hľadaj programy... StiahnuťStiahnuť zApp StoreStiahnuť zGoogle Play
IKEA Family logo

IKEA Family

Od 3. júna 2026 majú členské výhody platiť len v obchodnom dome v Bratislave, online ceny pre členov zaniknú; nové body platia 18 mesiacov.

Cena
Zadarmo
Hlavná výhoda
Členské ceny na vybrané výrobky (zľavy 15–52 %)

IKEA Family: stručný prehľadStav: Október 20265 min čítania

V tomto sprievodcovi
  1. Čo je IKEA Family?
  2. Oplatí sa IKEA Family?
  3. Ako funguje IKEA Family?
  4. IKEA Family: ako vyťažiť maximum
  5. IKEA Family: ako využiť zľavy
  6. IKEA Family: na čo si dať pozor
  7. Kedy sa IKEA Family neoplatí
  8. IKEA Family: tipy pre pokročilých
  9. IKEA Family: stručný prehľad

IKEA Family v skratke:

  • Cena Zadarmo
  • Hlavná výhoda Členské ceny na vybrané výrobky (zľavy 15–52 %)
  • Efektívna úspora 50–100 €/rok (bežné nakupovanie) / 200–500 € (zariaďovanie)
  • Platnosť Členstvo bez expirácie; vernostné body platia 18 mesiacov (od 3. júna 2026)
  • Najlepšia príležitosť na úsporu Januárový výpredaj + členské ceny

Overené: október 2026 — podľa oficiálnych podmienok programu

Čo je IKEA Family?

IKEA Family je bezplatný vernostný program pre zákazníkov IKEA — zaregistrujte sa, ukážte kartu pri pokladni a získate členské ceny na desiatky výrobkov každý mesiac. Nejde o body ani o zbieranie — ide o priame zľavy na vybrané produkty, bezplatný nápoj pri každej návšteve a výmenu poškodeného tovaru zadarmo. Realistická ročná úspora pri bežnom nakupovaní je 50–100 €, pri zariaďovaní bytu aj výrazne viac.


Oplatí sa IKEA Family?

Bez námahy: Nakupujete v IKEA raz za mesiac, dáte si bezplatnú kávu, občas sa trafíte na členský výrobok → 30–50 €/rok
S 3 krokmi: Sledujete aktuálne členské ponuky, načasujete väčšie nákupy a využívate piatkové akcie → 80–150 €/rok

Čo sa nedávno zmenilo: Od 3. júna 2026 prechádza IKEA Family na bodový systém — za každých približne 5 € nákupu (podľa nových podmienok; v tlačovej správe IKEA uvádzala 6 €, presnú hodnotu overte po spustení) získate jeden vernostný bod, ktorý si vymeníte za poukážky a zľavy. Výhody členstva sa zároveň obmedzia len na fyzické obchodné domy — online ceny pre členov zaniknú. Body majú platnosť 18 mesiacov od pripísania.


Ako funguje IKEA Family?

Kde platí: IKEA Bratislava (jediný obchod na Slovensku) + odberné miesta v Košiciach, Žiline a Banskej Bystrici. Online na ikea.com/sk.

Členské ceny: Každý mesiac nová kolekcia výrobkov so zľavami 15–52 % — označené modrým štítkom IKEA Family. V marci 2026 napríklad pracovný stôl za 99 € (bežne 199 €) alebo sada hrncov za 49,90 € (bežne 94,90 €). Zvýhodnené sú aj jedlá v reštaurácii.

Čo to stojí: Nič. Členstvo bolo vždy zadarmo.

Registrácia: Na webovej stránke ikea.com/sk — za 2 minúty. Digitálna karta je ihneď k dispozícii. Stačí mať 18 rokov a adresu na Slovensku. Kartu si môžete naskenovať do SuperCards pomocou snímky obrazovky.

Výhody členstva: Bezplatná káva alebo čaj pri každej návšteve. Výmena poškodeného výrobku zadarmo do 14 dní (aj keď ste ho poškodili sami pri montáži alebo prevoze). Hodina navyše v detskom kútiku. Program Losík pre deti. Spätný výkup nábytku za kreditnú poukážku. Digitálne ukladanie účteniek — všetky nákupy sú automaticky v profile.

Dobré vedieť: V obchode ukážte kartu pri pokladni. Bez karty zľavu ani body nedostanete a spätne ich nie je možné uplatniť. Od 3. júna 2026 budú výhody členstva platiť výhradne pri nákupe v obchodnom dome v Bratislave — online členské ceny na ikea.com/sk zaniknú.


IKEA Family: ako vyťažiť maximum

1. Skontrolujte členské ponuky pred každou návštevou

Otvorte si stránku s ponukami IKEA Family na webovej stránke ikea.com/sk ešte pred tým, ako pôjdete do obchodu. Ponuky sa menia každý mesiac a zľavy bývajú 20–52 %. Ak práve potrebujete niečo z aktuálneho zoznamu, ušetríte desiatky eur na jedinom nákupe. Ak nie — nevadí, pozrite sa opäť o mesiac. Trvá to 30 sekúnd.

2. Väčšie nákupy načasujte na januárový výpredaj

IKEA robí najväčšie výpredaje koncom decembra a v januári, kde zľavy dosahujú až 50–70 %. Ak zariaďujete byt alebo plánujete väčší nákup, oplatí sa počkať na túto sezónu. Členské ponuky IKEA Family sa s výpredajovými cenami kombinujú — takže reálna úspora môže byť výrazná.

3. Nezabudnite na bezplatnú kávu

Znie to banálne, ale bezplatný nápoj pri každej návšteve je hodnota ~24 € ročne pri mesačných návštevách. Stačí ukázať kartu v reštaurácii. Uložte si ju do SuperCards, nech ju máte vždy po ruke — a nikdy na ňu nezabudnete.


IKEA Family: ako využiť zľavy

Členské ceny na výrobky — priame zľavy 15–52 % na vybrané produkty. Najväčšia hodnota programu.

Bezplatná káva/čaj — konzistentná hodnota pri každej návšteve, žiadne podmienky.

Balíčkové akcie — „kúp stôl, získaj 20 % zľavu na stoličky" a podobne. Občas veľmi výhodné.

Existuje spôsob, ako získať ešte lepšie piatkové zľavy — pozrite si Tipy pre pokročilých nižšie.

Partnerské zľavy (časopisy, foto výrobky) — marginálna úspora pre väčšinu ľudí.


IKEA Family: na čo si dať pozor

  • Členské ceny platia len na vybraný sortiment — nie na všetko v obchode. Nečakajte zľavu na každý výrobok.
  • Bez karty žiadna zľava. Ak zabudnete ukázať členskú kartu pri pokladni, zľavu ani body nedostanete spätne. Majte ju vždy po ruke.
  • Body majú platnosť 18 mesiacov od dátumu pripísania (platí od 3. júna 2026). Po uplynutí lehoty automaticky prepadnú — väčšie zostatky si plánujte minúť včas.
  • Online výhody zanikajú od 3. júna 2026 — od tohto dátumu sa členské ceny a body uplatnia len v obchodnom dome v Bratislave.
  • Len jeden obchod na Slovensku (Bratislava). Mimo Bratislavy ste odkázaní na odberné miesta.
  • Karta je neprenosná — môže ju používať len registrovaný člen.

Kedy sa IKEA Family neoplatí

  • Nakupujete v IKEA menej ako dvakrát ročne: Šanca, že sa trafíte na členský výrobok, je nízka. Ale keďže je členstvo zadarmo, nestratíte nič — len nemajte veľké očakávania.
  • Bývate ďaleko od Bratislavy: Od 3. júna 2026 sa členské výhody uplatnia len fyzicky v obchode v Bratislave — bez pravidelnej návštevy je praktická hodnota minimálna.
  • Pri online nákupoch nad 200 €: Cashback portály ponúkajú na IKEA často 2–4 % — to môže byť viac, ako ušetríte cez členské ceny, ak zrovna nie sú zvýhodnené produkty, ktoré potrebujete.

IKEA Family: tipy pre pokročilých

Exkluzívne v SuperCards — stiahni zadarmo

Tieto stratégie pre pokročilých sú dostupné výhradne v bezplatnej aplikácii SuperCards.


IKEA Family: stručný prehľad

CenaZadarmo
Hlavná výhodaČlenské ceny na vybrané výrobky (zľavy 15–52 %)
Efektívna úspora50–100 €/rok (bežné nakupovanie) / 200–500 € (zariaďovanie)
PlatnosťČlenstvo bez expirácie; vernostné body platia 18 mesiacov (od 3. júna 2026)
Najlepšia príležitosť na úsporuJanuárový výpredaj + členské ceny
Webová stránkaikea.com/sk

Stav: Október 2026

Iné programy na Slovensku

Všetky karty v jednej aplikácii

Pridajte svoje vernostné karty do SuperCards a nikdy nezabudnite naskenovať.

QR kód: download.supercardsapp.com

Naskenuj a stiahni hneďdownload.supercardsapp.com